| Dan_5885 a întrebat:

Bau!happy revin cu vechile mele probleme legate de IT.As vrea sa imi refac sistemul .asta consta sa imi achizitionez o placa de baza (skt 775/1155 Intel) un procesor Intel peste 2.00 GHz.SI niste memorie RAM.Ca sa por rula un sistem de operare decent.

Hdd-ul il am deja.capacitate 120 GB si este pe ATA133 (Asa este inscriptionat pe placa de baza.o mufa mai lunga care intra in placa de baza se duce in hdd apoi la dvd-writer) iar placa video am (NvidiaGeforce 9800GT 512 Memorie 256 biti. Rog pe cei care se pricep in IT sa imi construiasca un sistem decent si sa aiba cerintele de mai sus.(placa de baza cu ata133) asta neaparat happy daca se poate fiecare componenta cu un link de pe un magazin online.

Multumesc pentru intelegere!o zi buna va doresc

1 răspuns:
| LoQSkrYpt a răspuns:

Iti sugerez sa iti iei un PC nou pentru ca pe piese dai mai mult.incearca un PC ASUS eu am unul de gaming si se numesre Asus Ultimate Gaming. are proscesor (Intel core i5, 8GB Ram, placa video Nvidia-nu stiu exact de care este, procesorul are cam 6400GHZ, si ruleaza din fabrica pe windows XP dar eu i-am pus 7 merge mult mai bine este in jur de 7800lei. Sper ca ti-am fost de ajutor.