| justaprincess a întrebat:

Buna all...imi spuneti si mie va rog ce sunt fundele despre care tot se vb pe acest site?

Răspuns Câştigător
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Fundele sunt ca un fel de "multumesc" primit de la persoana pe care ai ajutat-o. Dupa cum scrie si la intrebari frecvente:
"Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 10 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)"
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda reprezintă răspunsul câştigător la o întrebare. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna! cum se dau funditele:tu ai pus intrebarea cineva iti raspunde in dreapta raspunsului sau apare o medalie(aceea e funda) daca ti-a placut raspunsul lui cel mai mult apesi pe acea medalie(funda) si iti va aparea:esti sigur ca vrei sa declari raspunsul castigator? tu apesi ok si ai dat funda fundele ajuta la rank iti va creste rankul cu cate fundite ai mai multe a si inca ceva:la fiecare intrebare pusa poti oferi doar o funda
sper ca te-am ajutat :*

| Florin6326 a răspuns:

Funda se acorda pentru cel mai bun raspuns(bineinteles si folositor), iar pentru detalii citeste regulamentul disponibil pe site.

| 1DPinkpOint a răspuns:

Funda-un premiu sau rasplata acordata pentru un raspuns folositor-funda e acordata de catre cel care intreaba-si valoreaza 100 de puncte.se poate acorda doar o funda unui singur raspuns:d. funda?hee hee

| 1DPinkpOint a răspuns:

Sper ca te'am ajutaat"happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda este un fel de multumesc catre persoana care iti raspunde,o dai la cel mai corect raspuns ales de tine, cu cat mai mulye cu atat mai bine, deoarece poti ajunge expert TPU.

| MessAndOrder a răspuns:

In josul paginii TPU la Intrebari freecvente vei gasi raspunsul la aceasta intrebare.

| mimikafrumusika a răspuns:

O funda este ca un,, multumesc,,. Poti da o singura funda la o intrebare.Aceasta trebuie data raspunsului care consuderi ca te-a ajutat cel mai mult.De exemplu:in dreapta raspunsului meu este o funda daca apesi pe ea imi acorzi mie fundita.

| lollyd a răspuns:

Uite in dreapta raspunsului meu vei vedea o fundita gri...si acolo daca apase pe ea iti va aparea:esti sigur ca vrei sa ofer funda acestui utilizator? si tu vei apasa da sau nu. Cand dai funda e ca si cum oferi un premiu unei persoane care ti-a raspuns corect la o intrebare

| JANAKS a răspuns:

Funda reprezinta raspunsul castigator al unei intrebari. Cand hotarasti care raspuns este cel mai pun apesi pe desenul din drepta intrebarii care iti place si GATA ai declarat raspunsul castigator! E. acu, imi dai si mie fundita te rog? rolling on the floor