| anonim_4396 a întrebat:

BUna! am 10 ani si 9 luni si foarte multe cosuri si cam de mult am bube si acnee dar nu am ciclu. E posibil?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este probabil.Mai bine o intrebi pe mama ta.Dar sfatul meu este sa nu spargi cosurile.
Poti sa-ti cumperi o masca de fata pentru acnee.Dar nu pot sa te ajut mai mult

| MariaXDD a răspuns:

Este normal, este perioada de pubertate si nu are legatura cu menstruatia

| BarnyTheKoala a răspuns:

Da, stai linistita. Fetele se transforma fizic destul de repede, iar menstruatia are destul timp sa iti vina (desi dupa aceea iti vei dori sa nu mai ai), spre exemplu, mie mi-a venit la 12 ani, iar unei prietene la 16. Deci nu te ingrijora, ai timp sa cresti! happy

| Elena_Voicu_1983 a răspuns:

Da, ești la perioada de pubertate, adică în această perioadă îți cresc sânii, apare părul în zona intimă, etc., și îți vine și ciclul in această perioadă... Îmi dai fundă?

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Elena_Voicu_1983):

Nu am sani mari dar le am pe toate, asta inseamna ca nu o sa ii am niciodatA? nu ii am foarte mari