| kkallww a întrebat:

Buna.Am 16 ani si eu ma consider o persoana ipohondra si nu stiu ce sa fac.Mereu dar mereu traiesc cu teama asta cu stresul asta de a nu avea o boala fatala sau sa o fac pe viitor.Acum vedeti si voi cat de cald e afara si eu in fiecare zi folosesc spf doar ca am ramas fara si comanda nu a ajuns inca si pur si simplu ma gandesc ca daca nu ma protejez o zi gata o sa mor, la modul cel mai serios.Si am si frica asta sa fac analize pentru ca ma gandesc ca rezultatele o sa afirme temerile mele si viata mea o sa se duca.Si mereu orice simptom orice semn pe corp il asociez cu o boala fatala si ma gandesc ca nu mai am mult.In fiecare secunda traiesc cu frica asta si mereu am fost o persoana sanatoasa in afara de problemele cu ochii si spatele.Am o imunitate buna si nu am dat niciodata un semn de ingrijorare dar mi-e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai ipohondire fiindca nu ai nici o ocupatie care sa te tina prinsa tot timpul.
Mergi la munca in vara asta, ca fiind ocupata cu treaba uiti sa mai inventezi simptme si boli pe care nu le ai.

Răspuns utilizator avertizat