| mgtow a întrebat:

Buna am 37 de ani si stiu ca inca sunt tanar dar in fine...sunt plecat din tara de 6 ani si am de gand sa ma intorc in romania cand ma pensionez dar vreau sa stiu daca e scump sa platesc instanta mea in azil pentru ca nu am prietena si vreau sa fiu singur pana mor de aia cand vin in tara sa ma internez intr-un azil cam ce pret e si daca trebuie platit pe luna?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la pensie mai ai multi ani, asa ca n-ar avea nici un rost sa stii preturile de acum. Oricum aceste preturi difera, in functie de conditiile de cazare, hrana si petrecerea timpului pe care le ofera fiecare azil. Intereseaza-te de asta cu cca un an inainte de pensie. De altfel s-ar putea ca, pana atunci, sa-ti schimbi optica in privinta casatoriei, inca nu esti batran. Multi ani si numai bine!

| Alinutza_5368 a răspuns:

Buna cobra

Nustiu daca chiar ai 37 de ani sau nu sau daca e pusa serios intrebarea astahappy. Preturile oricum pana cand iesi tu la pensie se va schimba si poate ca nici numai suntem pe pamant doar sa apropie 2012 laughing)))plus de asta nu ai cum sa spui de pe acum ca vrei sa ramai singur daca cumva apare femeia potrivita si te indragostesti?happy deci. Stai linistit pana atunci traiesteti viata si poate gasesti o modalitate mai faina sa te intorci in Romania. Ceva de genu mai im strang bani ca vreau sa im descid ceva in ro si cand sunt la batranete numai am nevoie de azil ca fac atatea bani ca sa pot trai intr-o casa unde are grija de mine o menanjera sau ceva de genu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foaie verde loboda vorba lumii sloboda laughing, ma tu chiar esti camionagiu, sa moara Gibilan daca nu, daca esti angajat in Spania cu forme legale de ce mama naibii vrei sa stai intr-un azil de batrani in in Romania? oare ai tu habar ce viata au saracii batrani la noi in aziluri? sunt aziluri intre aziluri, de ce ai pensia mai mare o duci un pic mai bine dar nici asa, si chestia cu trimisul mesaje ma lasa moale, spune-mi pe sleau ce ai de zis ca nu ma feresc de nimeni, dar eu cred ca tu esti un escroc sentimental, o dai la dus si-ntors ca nu ai prietena si ca vrei sa mori singur, ba ca esti trist si etc., nu ti-a cazut nimeni in plasa pina acum?
p. s. Eu daca eram cu mama mea (precum tu ai scris ) nu simteam tristete in suflet, aoleuuuuuuu! nu cumva pentru sarmana ta mama te interesezi de azil? ce te-am ghicit, rusinicaaaaaaaaa, rusinicaaaaa shame on you shame on you shame on you

| likotan a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa uiti de tara asta, aici astia iti vor lua banii si nu te vei alege cu nimic.Mai bine intra, la vremea potrivita, intr-un azil pe acolo pe unde esti acum; salveaza-te si uita romanica...