| AlinnutSsa a întrebat:

Bunahappy

Am auzit si eu de bratarile prieteniei si mi se par love struck

dar... am citit pe TPU ca se fac din fire de ata de goblen. mi-am luat doar ca e prea subtire :O

sfaturi :* mersi frumos. fundita :*

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-le in doua laughing

| mariaWoW a răspuns:

Nu cred ca exista ata de goblen subtire.Stiu doar ca sunt de acceasi marime fiecare.Incearca sa faci cate 3 noduri in loc de 1 ca sa iti iasa mai goasa bratara, dar ai nevoie de mult goblen. Sper ca ti-am fost de ajutor. love struck
P.S: trebuie sa ai mai multe culori (minim 2) ca sa poate iesi...

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Daca sunt prea subtiri pui mai multe fire ca nu o sa se observe...si eu cumpar din aia mai subtire si pun vreo 3-4 fire si iese la fel de bine:p

| jojolik15 a răspuns:

O pui in mai multe si va iesi mai groasa!

| aDa_6148 a răspuns:

Pune mai multe fire. Şi eu fac aşa ceva.

| mykkki a răspuns:

Nu se fac neaparat din fire de ata de globen se fac si din ata normala uite aici http://www.youtube.com/watch?v=ktYEN-BPOs0 Daca ti se pare greu sunt si mai usoare cauta unde ty'am dat eu pe youtube;);) succes

| UnPatrateL a răspuns:

Poti sa iei fire de ata mouline sunt mult mai bune pentru bratari eu de-asta folosesc happy