| AmiraGodan a întrebat:

Am card si digipass de la banca ING. Am uitat parola( PIN-ul) la digipass. Ce pot face? Trebuie sa fac vreo cerere pentru alt pin? Nu pot merge la banca deocamdata(nu sunt in tara) Cum pot avea acelasi pin sau altul?

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

In cazul in care ati uitat codul PIN trebuie sa mergeti la banca emitenta a cardului si sa depuneti o cerere de regenerare a unui nou PIN. La unele banci acest „serviciu" poate sa coste.

Dupa completarea cerererii, in termen de minim 5 - maxim 20 zile, banca va va emite un nou cod PIN aferent cardului Dvs.

Codul PIN trebuie sa fie „livrat" intr-un plic sigilat, intact, intr-un singur exemplar.

Detinatroul cardului trebuie sa confirme "receptia" codului PIN prin semnatura. Astfel daca detinatorul de card alege varianta primirii codului PIN prin posta, acesta va fi livrat pe baza unei confirmari de primire (curier rapid).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti suna la nr asta si iti ofera ei info necesare

Home'Bank
Informatii generale despre serviciul Home'Bank si modalitati de utilizare a acestuia. Disponibil de luni pana duminica, intre orele 7:00 si 23:00.

| Maftei_Maricela_1981 a răspuns:

Am uitat porola pinul.ce pot face. deocamdata nu sunt in tara.