| Misashi a întrebat:

am gresit codul pin de 3 ori si mi-a cerut codul puk. l-am bagat dar imi cere sa "introduc noul cod pin". c fac? bag unul nou sau ala care era inainte? si dupa aia c mai fac, ca imi cere sa confirm noul cod pin. plz, sunt disperata, dau funda, orice!

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

1. Scrii codul PUK
2.introduci uoul cod PIN de doua ori (ce cod vrei tu...nou sa fie si altul decat ce cod ai avut)
3. confirmi noul cod PIN care l-ai bagat
4.Gata - ai schimbat codul pin!

| anonima13 a răspuns:

Uita-te pe cartonasul unde era pusa cartela cand ai comparat.o acolo sunt 2 pinuri ia-l pe al doileatongue

| DarKAngel2000 a răspuns (pentru anonima13):

Sami bag... ca din cauza voasatra mi-am blocat SIM-ul

| inniers a răspuns:

Buna! atunci cand cere cod pin nou, bagi ce cod vrei tu, din 4 pana la 8 cifre, apoi cand cere cod pin nou, bagi acelasi cod introdus mai devreme

| ღღBomBonikNuMitaALLyღღ a răspuns:

Pui un cod pin din 4 cifre oricare si apoi il bagi din nou si se deschide telefonul. Funda?

| Raton a răspuns:

In primul rand sti care iti este codul pin si puk? daca da ar trebui cand iti cere noul cod pin sa-ti pui unul atunci cand iti cere. odata ce ai scris puk-ul dupa ce ai gresit pin-ul iti pui tu un alt cod pin care vrei tu dar sal ti minte. daca nu-i asa cauta pe cartela care cod pin daca nul stiai. daca l-ai schimbat si l-ai uitat da apel sos

| Chiti a răspuns:

Scrii un pin care vrei tu