| dpa0321 a întrebat:

Buna,am intrat si eu la liceul Victor Slavescu cunoscut sub numele de 32 pe turism si alimentatie si as vrea sa stiu si eu detalii,cum se învata,ce ore se fac, daca se poarta uniforma etc

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Nu se poarta uniforma, de invatat la orice liceu se poate învața dacă îți dai interesul! Este un profil tehnologic deci vei face romana, matematica, fizica, chimie, istorie, geografie, biologie și logica/psihologie/sociologie/filosofie /economie/educație antreprenoriala plus materii specifice profilului și vei face și practica dar asta la sfârșitul anului școlar! Pe geografie se cam pune accent de obicei la acest profil și limbi străine ca engleza și franceza! Multa bafta!

| Yaesmin a răspuns:

Slabe.