| ImpOssibleTooForgeT a întrebat:

Buna :* Am nevoie de ajutor.Imi intind parul cu placa in fiecare zi si mi sa deteriorat foarte tare... ce as putea sa iau sa nu arate foarte urat, sa nu mai fie (cat de cat) deteriorat (uleiuri, creme, masca...)? fara raspuns -sa ma tund-
Va rog. funda

Răspuns Câştigător
| RloveS a răspuns:

Http://www.haircare.ro/producator/londa-professional.html uite aici. Gama Galbena e cea mai buna daca nu ai parul vopsit :*. Imi dai fundita?:d

7 răspunsuri:
| RloveS a răspuns:

Iti trebuie o masca de par. De exemplu de la Londa Professional. Gasesti pe net si sampon si masca. Eu asta folosesc si imi face foarte bine. Dar sunt cam scumpe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-la ros plasticul de casca de protectie, in 30 de ani de servici.si inca mai am.de muncit.par in crestet nu prea.dar eu o port de nevoie.nu am incotro.dar tu de ce il intimzi? nu creste singur? si de ce cu placa? ca sa-l arzi sa-l subtii,si sa ramai in cap cu par de-o baie? eu zic,nu sa te tunzi,ci sa te razi in cap, si sa-ti lasi parul tau natural sa cresca liber, si sanatos.il poti face cum vrei,dar nu-l arde,cu chimicale,placa,cuptoare de coafor,sau alte prostii distructive,ci cu naturale,care ingroasa, intareste si infrumuseteaza firul de par, fara sa-l distruga.

| Missdaydreaming a răspuns:

Ce strica placa repara doar foarfeca. Si haide. pe bune acum, un par intr-adevar frumos e unul natural si sanatos, nu indreptat sau inbuclat cu toate alea. Sunt sigura ca iti sta foarte bine si fara placa happy sau cel putin iti statea inainte sa apelezi la placa. N-o spun din rautate, dar eu abia mi-am rezolvat problema asta, nu doresc nimanui sa creada ca nu-i sta bine asa cum e si sa tot apeleze la metode din astea.

| RloveS a răspuns (pentru Missdaydreaming):

Daca stii ce sa folosesti nu trebuie sa te tunzi. Eu am parul pana la mijloc si nu trebuie sa mi-l tund. Si il am si vopsit. Si arata foarte bine chiar daca il indrept cu placa happy!

| Missdaydreaming a răspuns (pentru RloveS):

Foarte tare big grin

| RloveS a răspuns (pentru Missdaydreaming):

Da e foarte tare happy!tongue

| AnaMariaNistor a răspuns:

Aceeași problemă o am și eu, mi-l întind în fiecare zi, și la fel este foarte deteriorat, și nu aș vrea să mă tund pentru că deja îl am destul de scurt. aș vrea să știu dacă firul de păr este despicat, părul mai crește?