| Deasonyka a întrebat:

Buna! Am nevoie de ajutor mai ales din partea fetelor care au trecut prin așa ceva. Am cunoscut un super tip se comporta cu mine ca in palma. E matur în gândire și are multă răbdare cu mine. Eu sunt aia pornită posesiva și geloasa pentru că are multe like-uri adoruri și cereri de fapt nici nu mă miră la felul cum arată toate l-ar vrea.Una peste alta el e plecat înafara și urmează sa vina in Romania pentru a ne cunoaște. Eu mor de gelozie când văd atâtea fete in lista și cereri. Dar omul e foarte calculat. Îmi spune mereu eu pe tine te vreau chestii treburi acum nu știu ce să mai cred. Mi-ar fi de mare ajutor niste sfaturi din partea voastră dar și un set de intrebari care să-l de-a pe spate și să-mi fie mie in avantaj pentru al cunoaște mai bine. Ce pot face? Când e activ pe Facebook am văzut vorbește doar cu mine e de apreciat. Muncește mult și nu sta ft mult online. Însă cum pot să-l trag de limba? Ce întrebări să-i pun? Legat de relație de ce și-ar dori el etc.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doua sfaturi:
1. Vindeca-te de boala geloziei!
2. Prezinta-te pe tine insuti, asa cum esti si gandesti tu, in toate zilele!
Daca un barbat te va iubi in forma ta naturala, atunci va fi o relatie frumoasa, de lunga durata.
In caz contrar, va fi ca la teatru: "spectacolul" se va inchia rapid, dupa cateva "scene".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu mor de gelozie. Dacă mori din cauza asata, ai ponit pe un drum greșit. Iubirea de obiect în care partenerul este propietatea ta pesonală este toxică. Schimbă atitudinea și vei reuși.

| laurentiu80 a răspuns (pentru sadrian46):

In general femeile geloase sunt cele care inseala, cele care te pazesc sa nu le inseli.

| Frank51 a răspuns:

Dacă te simți inferioară și simți ca și când "ai câștigat" jackpotul, ai probleme cu încrederea în tine. Nici măcar Justin Bieber nu ar trebui să te dea pe spate, este și el un om normal. Eu cred că asta e singura ta problemă, gelozia și curiozitatea sunt normale.

| ywar a răspuns:

Gelozia este cea mai murdara forma de dragoste. Nu este dragoste, ci doar boala. Sunteti tanara, pe langa mine sunteti foarte tanara si ma uit ca aveti aceeasi mentalitate ca aceea pe care o afiseaza majoritatea: minima rezistenta-cum arata, ce poarta, ce are etc. Viata nu este despre ce are, este despre ce este.
A fi stresata ca "azi" a primit 16 like-uri si maine va primi dublu, nu face decat sa va transforme usor, usor intr-o sclava a propriei simtiri. Va raportati la imediat fara sa va ganditi ca poate exista si un maine - care in cazul dvs. este momentan nedefinit. Meditati la ceea ce v-am spus eu. Sunt barbat trecut bine de o anumita varsta si vad altfel viata.

| blairelovesmusic a răspuns:

Stai linistita, si eu am o gramada de baieti in lista de prieteni de pe Facebook si nu vorbesc cu niciunul. Calmeaza-te, totul va fi bine. Si in plus, ai mentionat ca munceste mult, deci nu are timp sa vorbeasca cu alte fete.

| Deasonyka explică (pentru blairelovesmusic):

Muncește enorm de mult. Eu stau in Piatra Neamț el în Arad vă dați seama sunt 8 ore de mașină circa! El a zis sa ne vedem și să vedem dacă reușim să aprindem scânteia. A zis că-mi plătește el drumul deși nu vreau sa ajung la mila nimănui însă dupa ce ne vedem a zis că luam o hotărâre de comun acord. Fie mă mut eu fie vine el în piatra. Nici nu știu cum să mă comport la întâlnire. O să ma fac de cacao! Doamne nu stiu ce mi-a făcut băiatul ăsta zici că parca până la el am trăit în peșteră și nu am mai văzut bărbați până acum? ferească. Oricum ar fi am nevoie de sfaturi urgent

| MrAM a răspuns:

Ai fi surprinsa sa aflii cate lucruri aparent,, banale", ne atrag pe noi barbatii in general la o femeie. Inclusiv naivitatea de care dati dovada in anumite circumstante. Ca si sfat cum a mentionat cineva, poarta-te natural si nu-l pune pe un piedestal. Sigur a gasit el ceva interesant la tine de care e atras, cum si tu la randul tau ai gasit la el. Asa ca ia un chill pill, linisteste-te si trateaza situatia ca pe o experienta faina. Nu te mai desconsidera si concentreza-te pe nevoile tale.

| Deasonyka explică:

Eu mă desconsider mereu zic ce dracu vezi la mine? Sunt urâtă sunt proasta sunt șchioapă sunt surdă sunt muta etc La care el îmi zice "un corp îl mai poți modela dar un suflet niciodată" da dar la cate baragladine ai in lista fix pe mine cea mai urâtă m-ai găsit? Nu știu ce să cred. Am nevoie de ajutor. Pe el în vad Dumnezeu recunosc am făcut obsesie și proasta am fost că i-am recunoscut lucrul asta își va bate joc de mine sau va profita de asta. Dar repet pe el îl văd Dumnezeu și eu ultima cârpă. Și el mi-a zis te desconsideri mult. Daca voiam plastic silicon mă duceam pe publi24 însă eu vreau să trăiesc cu sufletul tau nu cu trupul tău. Sufletul ți-l vindec iar trupul ți-l voi iubi până la moarte. Nah... ziceți și voi fetelor. Poate oi fi eu nebuna