| hadasan a întrebat:

Buna am o cerinta la istorie sa scriu despre o zi din viata unui rege, cavaler, copil si femeie din medieval si nu gasesc niciunde, va rog sa ma ajutati, multumesc anticipat. fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa fie scris undeva?
Bai frate, am mai avut si eu un specimen de asta prin preajma mea, care acum ajuns in ultimul hal.Toata ziua o vedeai [E fata] ca butona tastatura in cautare de referate, comentarii, rezumate, caracterizari, compuneri etc. pentru ca ii era lene sa gandeasca, sa isi deschida creierul ala care normal trebuie folosit si sa lege tot ce a vorbit profesoara/profesorul.Acum, scoala ntz, i se pare prea greu liceul, vede ca nu ii mai merge cu chestii scoase de pe net si nu mai dai de ea ca e intr-o depresie dupa ce a fugit dupa un cretin tocmai in Bucuresti.
N`ai vazut niciun film bazat pe intamplari din perioada medievala ca sa descrii in cateva randuri cum decurge o zi din viata unui rege, cavaler si ce mai ai tu pe acolo? Imaginatia unde e? Bagi si tu de la tine cat poti si legi cu ce ai mai vazut pe la tv sau ai citit pe net.Sau documenteaza`te despre un rege si un cavaler din perioada aia si incearca sa iti imaginezi pe baza celor aflate ce faceau intr-o zi.La copil, dar si la femeie e mai simplu.O viata de copil, doar ca e putin mai grea si mai demodata iar la femeie ceva gen femeile de la tara, ca tot locuim in Romania.
Bafta`!