| WestSid3 a întrebat:

Bună!
Am o nedumerire: am editat un filmuleţ cu Windows Movie Maker (am adăugat o melodie şi am scris ceva la începutul filmuleţului), apoi l-am salvat în calculator, dar când să îl uploadez pe YouTube îmi apare că tipul fişierului nu este acceptat de YouTube. Ce pot să fac să meargă să îl uploadez? Dacă aţi putea să-mi explicaţi ceva mai pentru începători, vreau să încerc să mă descurc singură cu chestiile astea, nu să tot rog pe alţii să mă ajute.
Mulţumesc!happy

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Păăăi... Windows Movie Maker salvează toate chestiile în format. wmv. Şi din câte ştiu mai nou YouTube nu le acceptă pe alea. Ar trebui să converteşti filmuleţul în format. mp4 sau. avi.
Uite un progrămel, ca să îl faci. avi.
http://www.aviwmv.com/
(sper că merge :-S)
Dacă ai nevoie de ajutor poţi să-mi dai mesaj privat ^^
Baftă :)

| Kylexy a răspuns:

L-ai convertat in "flv" ca pe youtube doar flv merge sa uploadezi.
Scrii pe google.ro (downloads free convertor avi to flv) apoi tasta enter.
Instalezi programelul care l-ai descarcat apoi convertezi filmul care vrei sa il uploadezi pe youtube in flz si apoi ii dai din cont upload la film dupa ce l-ai convertat Mult noroc add la kylexy_2010 ca sa pot sa iti dau mai multe indicatii