Întrebare recomandată | stefania53onu66 a întrebat:

Bună! Am o problemă cu ochelarii de vedere, am o lentilă spartă și una încă este+rama puțin îndoită, se poate repara?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, se poate pune o lentila noua.Rama se poate indrepta, mai ales daca e de metal.Eu am patit sa ma asez pe ochelari si evident ca s-a strambat rama.laughing Am rezolvat ulterior. Lentilele de cat timp le ai? Daca sunt uzate va fi ciudat sa stai cu o lentila veche, zgariata si una noua, impecabila.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

ASta se poate afla numai daca mergi cu ei la un centru unde se fac ochelarii si se monteaza pe rame.

| gabicoo a răspuns:

Lentila poate fi schimbată iar rama îndreptată! Dar va fi o peticeală - o cârpeală! Și scumpă!
Mai bine îți faci o pereche nouă de ochelari! Pe tremen lung ieși mai ieftin!

| ALM2000RO a răspuns:

Du-te la oftalmolog sau la centrul de unde ai primit ochelarii, numai acolo ți-i poate rezolva.

| Skarr a răspuns:

As vrea sa te vad mergand pe strada cu o lentila sparta si lipita cu super glue. Si o lentila mai sus ca alta pentru ca e indoita rama.
Just buy new glasses at this point