| deea8gg a întrebat:

am o problema cu pc'ul. deci. de ceva timp mi-a aparut in discul 'd' un folder nu numele "" 7caadedde3a66fdd62b2a6b90d "" si in el niste foldare tot de genul asta cu cifre si litere. azi am facut prostia sa mut toate pozele din pc in foldarul acela.si acum nu mai pot deschide nici pozele nici foldarul cu pozee. da eroarea "acces is denied ". aveti idee de ce si ce pot face? va rog! :* :*

Răspuns Câştigător
| necdannec a răspuns:

Buna deea.
Stai linistit acel folder este ''de sistem'' si nu te afecteaza cu absolut nimic. Vorbesc serios. daca te incurca sau te sperie, da cklik dreapta pe el proprietati si bifeaza optionea ''hide'' si nu ar trebui sa il mai vezi cand deschizi inca o data partitia respectiva.
Daca mai vrei detalii, cauta-ma.

7 răspunsuri:
| necdannec a răspuns:

Stai linistita acel folder este ''de sistem'' si nu te afecteaza cu absolut nimic. Vorbesc serios. daca te incurca sau te sperie, da cklik dreapta pe el proprietati si bifeaza optionea ''hide'' si nu ar trebui sa il mai vezi cand deschizi inca o data partitia respectiva.
Daca mai vrei detalii, cauta-ma.

| JahBless a răspuns:

Incearca sa scanezi cu antivirusu. daca nu reusesti incearca o defragmentare

| watervichea a răspuns:

Pune sa lucreze antivirusul! Sau la urma urmei daca nu se primeste nimic reiinstaleazati windowsul! Funda? : )

| deea8gg explică:

Stiu. pe mine de fapt nu ma deranjeaza foldarul ala... problema e cu pozele ca nu le mai pot deschide... straight face

| deea8gg explică:

Am scanat. nu am virusi... stiu sa formatez si eu,,,,, la mine e problema cum pot recupera pozele happy

| Alexandra_9771 a răspuns:

Sigur este un virus... daca ai antivirus scaneaza ca sa fi sigur ca e un virusiar daca nu trebuie dus la reperat si probabil ca o sa itit stearga tot...laptopul meu a primit un virus si cand l.a reparat a sters tot. funda?smug

| guffy_7672 a răspuns:

Da,trebuie sa formatezi D pentru ca cifrele sh literele acelea st de fapt niste virusi