| pedigri a întrebat:

am o problema.imi place de o fata din cls. Mea.Majoritatea colegilor au ceva de impartit cu e doar pentru ca ii plac unele lucruri iesite din tipar(pisici chele (sfinx), fetelor simple le plac cele pufoase,, ii plac broastele ). Dar sunt cativa care se inteleg cu ea. Dc imi place tocmai pentru. Ca e o exceptie printer fetele astea fitoase, ea nu are fite.Are niste ochi negrii frumosi. E desteapta.mai sunt 2 pretendenti la simpatia ei. cei 2 sunt colegi cu ea din cls 1. unu se intelege bine, credel e subiectul (A), iar altuia ii palce de ea dar e cam ticnit si face ca maimuta sa o faca sa rada(B). Dezavantajele si avantajele lor sunt:Avantaje sunt colegi cu ea din cls 1
Dezavantaje :cel cu care se intelege bine sta la 10 km departare(dar are idul ei eu nu l am)(A), iar sub. (B) e ticnit.Intrebarea este, de fapt mai multe.
Cand as putea sa ii marturisesc sentimentele si unde? Pe mess e bine
Nu-s timid dar as vrea sa fim singuri.
Problema e ca daca vrea sa o scot la suc, sau eu vreau nu stiu cati bani sa am la mine si cum sa fac rost de ei.
Credeti ca ar fi bine sa am o relatie cu ea deodata ce un tembel e obsedat de ea, si colegii rad de ea, nu ca mi-ar pasa daca ar de mine ca sunt cu ea, dar mar enerva.

9 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui pe mess. Daca te accepta invit`o la suc si ia-ti destui bani la tine ca fetelor le place sa cheltuie...pe ceilalti baieti cred ca ar trebui sa ii ignori si sa nu iti pese d ei. Nu conteaza daca rad colegii de ea, odata ce tu o placi nu o sa iti mai pese de parerea celorlaltiwinking
Iubitzi`va mult!:X

| Razvan a răspuns:

Felicitari pentru gandire si pentru felul cum pui problemahee hee
Cred ca ai cele mai multe sanse la inima ei.Primul pas trebuia sa il fi facut insa de mult, sa ii iei id-ul, nr de telefon. Apoi stabileai o intalnire face to face intr-un parc si ii spuneai ce simti.Asa economisesti si banilaughing
Insa trebuie sa o accepti cu toate ciudatenile ei care dupa cum vad eu nu sunt deloc putinewinking
Daca te crezi in stare, fa-i praf pe cei doi pretendeti ai ei si castiga-ti printesa ta intunecatahee hee

| krysy a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergeti intr-un loc retras de ex in curtea scolii da sa nu fie nimeni intr-un loc si sa ii spui ce simti, sa o scoti intr-un local din oras si sa ai totusi 150 ron la tine... iar dk tie iti place de ea si ei ii place de tine nu conteaza parerea nimanui! IUBIT-VA MULT DE TOT!

| Ionutzsa a răspuns:

"Problema e ca daca vrea sa o scot la suc, sau eu vreau nu stiu cati bani sa am la mine si cum sa fac rost de ei."
pai daca o scoti la un suc ia si tu bani cat pentru 2 sucuri, n`o sa cheltui o avere stai linistitwinking, si de unde sa faci rost de ei? cere`le parintilor sau asteapta sa-ti vina alocatia laughing

| myrazvy a răspuns:

Daca-ti place de ea, du-te si spune-i, nu ai tu traba cu colegi tai, daca o sa fiti impreuna o sa fi cu ea, nu cu colegi.

Cel mai bine e sa ii spui in fata nu pe mess, invit-o si la un suc, ca doar poti face si tu rost de 10lei ca mai mult nu te duce si inca10 sa ii iei un trandafir si o lasi cu gura cascata, apoi urmeaza sarutul. Hai ce mai stai treci la actiune

Răspuns utilizator avertizat
| smileysmiley a răspuns:

Buna si tiewinking
Se pare ca aici avem un caz despre un copil indragostit si un pic gelos.hee hee
Iti admir sinceritatea, si pe ea pentru ca e ''diferita'' de celelalte fete care si pe mine ma enerveaza fitele lor.
In primul rand trebuie sa te apropii mai mult de ea, sa-i faci complimente, sa va ajutati la teme, mereu sa apelezi la ea daca ai vreo problema si astfel sa va apropiati unul de celalat.
Sa aflii de la altii daca ea macar te simpatizeaza... pui un prieten bun s`o intrebe.
Si apoi daca lucrurile sunt toate bune si frumoase ii marturisesti pe mess, pe privat, sincer sentimentele tale.
Si apoi toate o sa decurga de la sine.
Totul consta sa o bagi in seama, la scoala si pe mess, si sa va apropiati cat mai mult.
De ceilalti nu`ti face probleme ca o sa-i uite daca tu o sa te apropii de ea si mai mult.
Multi pupici :* si multa bafta cu fata happy

| ioa_9738 a răspuns:

Ar trebui sa te imprietensti cu ea
daca nu ai id'ul cere'il si vorbeste cu ea
apar'o daca colegii rad de ea
spune-i ca o placi intr'o pauza cad o vezi stand singura
sper sa te ajute sfaturile mele :*

| Mystery a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa observi in primul rand ce crede ea despre tine, pentru ca daca ii spui si ea nu te place, probabil vei inrautati situatia. daca ajungi la concluzia ca nu o enervezi sau nu este absolut indiferenta la adresa ta, spune-i-o in fata, nu pe mess.cand le spui in fata le place cel mai mult fetelor.

P. S.:te admir, esti unul din putinii baieti care-i cunosc care nu sunt interesati de fitoase