| pedigri a întrebat:

am o problema.imi place de o fata din cls. Mea.Majoritatea colegilor au ceva de impartit cu e doar pentru ca ii plac unele lucruri iesite din tipar(pisici chele (sfinx), fetelor simple le plac cele pufoase,, ii plac broastele ). Dar sunt cativa care se inteleg cu ea. Dc imi place tocmai pentru. Ca e o exceptie printer fetele astea fitoase, ea nu are fite.Are niste ochi negrii frumosi. E desteapta.mai sunt 2 pretendenti la simpatia ei. cei 2 sunt colegi cu ea din cls 1. unu se intelege bine, credel e subiectul (A), iar altuia ii palce de ea dar e cam ticnit si face ca maimuta sa o faca sa rada(B). Dezavantajele si avantajele lor sunt:Avantaje sunt colegi cu ea din cls 1

Dezavantaje :cel cu care se intelege bine sta la 10 km departare(dar are idul ei eu nu l am)(A), iar sub. (B) e ticnit.Intrebarea este, de fapt mai multe.

Cand as putea sa ii marturisesc sentimentele si unde? Pe mess e bine

Nu-s timid dar as vrea sa fim singuri.

Problema e ca daca vrea sa o scot la suc, sau eu vreau nu stiu cati bani sa am la mine si cum sa fac rost de ei.

Credeti ca ar fi bine sa am o relatie cu ea deodata ce un tembel e obsedat de ea, si colegii rad de ea, nu ca mi-ar pasa daca ar de mine ca sunt cu ea, dar mar enerva.

4 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Ce interesant!
Nu inteleg ce mai astepti? Ce conteaza ca majoritatea rad de ea pentru felul in care e ea tie tocmai asta iti place deci trebuie neaparat sa o abordezi cat mai repede dat fiind ca mai stau doi la coada...
Fa rost de nr ei de tel sau de adresa de mess si intreab-o orice intrati in discutie si cand simti momentul potrivit spune-i ca o placi si ti-ai dori o relatie cu ea. ooo. sper sa mearga!
Curaj!

| GnnAndra a răspuns:

In primul rand gaseste un subiect despre ceea ce ii place.Crede-ma,daca ar veni un baiat sa vorbeasca cu mine despre Twilight as vorbi toata ziua cu el laughing. Apoi daca ea se baga in vorba spune-i o gluma sau ceva ca sa rada, sa se simta bine cu tine. Apoi dupa ore invit-o la un suc.Nu trebuie sa fie iesit din comun, ai spus ca nu e ca toate fetele fitoase, asa ca nu trebuie sa o iei cu limuzina si sa o duci la un restaurant de luxwinking. O duci la o oarecare cofetarie, platesti tu sucul si prajitura sau ce vrea ea.Nu o sa coste asa mult. Apoi va plimbati prin parc, intreab-o mai multe despre ea. Spune-i intamplari haioase din viata ta laughing. Si poate gasesti o florarie pe drum sa ii cumperi o floare si sa o pupi pe obraz.Cred ca ar fi cea mai frumoasa intalnirewinking. Incearca. E bine ca nu esti timid si nici prea indraznet. Trebuie sa stii cum sa te comporti cu o fata.Prinde bine la ochi.deci incearca si poate ai succes.Eu iti tin pumnii si anunta-ma daca a mers.Nu uita, ai incredere in tine! Tembelul e tembel laughing nu il lasa sa te enrveze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai o mare problema
raspunsul 1 da pe mas este in regula adica daca cu trandafir si poezii este exclus ca nu ii palc mergw pe mass dar ai grija sa fi discutat ceva inainte macar o luna
2 prea repede nu cred eu ca o sa accepte invitatia aia pai la tine trebuie sa ai in jur de 30 de lei sau chiar 50 dar e prea mult 50 merge 30 v-a trebui sa gasesti u un subiect de discutie dar eu stiu mai bine ai merge la un film eu zic ca se potriveste mai bine dar intreseazate inainte fa rezervare. atuci ar trebui sa ai in jur de un milion. de unde sa faci rost de ei parintii nu iti dau bani sa iti iei mancare? trezestete mai dimineata si mananca si tu mai mult si renunta sa iti iei mancare la scoala cerele parintilor ca vrei sa iti iei stiu si eu o carte si imprumuti de la cineva(un coleg o colega ) o carte pe termen mai lung si daca te intreaba ceva spui ca ai uitat o sub banca
si nu ai mai gasit-o. --------------Credeti ca ar fi bine sa am o relatie cu ea deodata ce un tembel e obsedat de ea, si colegii rad de ea, nu ca mi-ar pasa daca ar de mine ca sunt cu ea, dar mar enerva.------------- auzi da tu o iubesti sau ce macar o relatie de amicitie acolo se poate fii si u jmeker nu te da la ea din priama seara daca o placi e de ajuns sa stii u si e bine asa. vezi sa nu afle prietenii tai ca o placi ca nu mai ai sanse la genu de fata care e ea. deci in concluzie nu te da la ea asa doar amici pe o perioada mai lunga gen 6 7 luni

| aiurea231223 a răspuns:

Cred ca este mai bine sa nu stai prea mult pe ganduri, mai ales daca spui ca mai sunt 2 pretendenti O poti invita pe mass, la telefon sau fata in fata la un suc, cinema, sau asa ceva si nu este nevoie sa ai la tine nu stiu cati bani ca doar nu veti "devora" acolo tot. Cat despre faptul ca s-ar putea sa rada colegii tai de tine ca te intalnesti nu ea, nu trebuie sa iti pese sau sa te enervezi, indiferenta doare cel mai tare si daca vor vedea ca nici nu ii bagi in seama se vor opri. E bine sa fi diferit iar daca tu ai aleso pe ea, cred ca si ei s-ar putea sa i se para dragut dar inainte de toate ai putea ori sa actionezi direct si sa o inviti la o intalnire, ori sa rogi pe un prieten comun un cleg de al tau in care poti avea incredere, sa afle daca si ea te place, astfel iti va fi mai usor dupa aceea. Mie mi s-ar parea dragut daca un baiat ar face asa ceva doar ca sa imi castige simpatia