| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

am Samsung galaxy ace plus si vreau sa stiu daca este ORIGINAL! Imi poate spune cineva cum as putea afla asta? Dau funda si vot!

2 răspunsuri:
| CoconetulFurios a răspuns:

Pai simplu daca l-ai cumparat de la unul sau altul sau dintr-un magazin dubios este clar.

| Cezar a răspuns:

Verifica in primul rand IMEI-ul la adresa www.numberingplans.com. IMEI-ul il poti afla foarte simplu tastand *#06#. Daca iti da o eroare inseamna ca e o replica…

Unui telefon original ii functioneaza toate aplicatiile aflate pe desktopul telefonului.

unul fake are in meniu opera sau alte programe care accesandu-le nu fac nimic, IMEI-ul inscriptionat pe spatele telefonului nu coincide cu ceea ce se afla in telefon *#06#
tastand *#0000# aflati versiunea de soft.