| InsertName a întrebat:

Am si eu niste probleme la informatica. Deci mi s-au dat 2 probleme. Ceva gen am facut in clasa, dar ideea e ca nu am inteles prea bine. Deci:
1.Se citeste de la tastatura masa si volumul unei substante. Calculati densitatea substantei.
2.O masina circula cu 60 de km/h, stiind ca are de parcurs 250 km,in cat timp parcurge distanta?
Trebuie facuta cu date de intrare, date de iesire si eu chiar sunt pierduta aici.Ma puteti face sa inteleg? Chiar si cu alta problema, e bine venita.Multumesc mult.

1 răspuns:
| LoQSkrYpt a răspuns:

Asta e fizica!