| funkyzzo a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Cum se ajunge la FBI/CIA/SRI?big grin
E visul meu si ar trebui sa stiu de acum ce ar trebui sa urmez.

4 răspunsuri:
| tycy a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ce inseamna fiecare iar din intrebarea ta tu nu prea stii asta.

F.B.I - Federal Bureau of Investigation
CIA - Central Intelligence Agency
SRI - Serviciul Roman de Informatii

Fiecare din aceastea au domenii de activitate diferite.doua dintre ele sunt in SUA una e in Romania...CIA - se ocupa cu spioni impreuna cu NSA ...si nu cred ca CIA face recrutari din alte tari in afara de America.si din cate stiu poate ma insel, ei de obicei monitorizeaza Liceele si Facultatile.iar elevii cei mai talentati in diferite domenii inginerie, sport de contact, programatori etc.Sunt luati in vizor si recrutati.

Pentru SRI un link aici - http://www.gorjeanul.ro/......nal-2010-2

Iar pentru FBI nu prea pot sa iti dau detalii.dar cred ca trebuie sa lucrezi in cadrul politiei prin america si etc.

Ce ti-am zis eu aici sunt din ce stiu si din ce am citit. poate lucrurile nu stau chiar asa dar eu zic ca ai sanse de 0.1% sa ajungi la CIA sau FBI...si ceva mai mari pentru SRI

| Ev0 a răspuns:

Tycy te corectez cia nu inseamna Central Intelligence Agency
inseamna Crime Investigation Australia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pas foarte important este sa inveti gramatica limbii romane, e un examen obligatoriu, cel putin la SRI. Daca vei continua sa cauti raspunsuri pe site-uri precum TPU, un singur lucru e clar -> nu ai nici o sansa. big grin

| fℓαviiαα a răspuns:

1.Liceul militar Alba Iulia.
Cred...big grin
Tu esti la gen 13?big grin happy