| Deeutza27 a întrebat:

Buna ...am si eu o intrebare TPU! Cum fac poza la dextop si cum o salvez, am mai incercat dar nu am reusit sa inteleg big grin...va rog ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| DyaElla a răspuns:

Esti pe pagina pe care vrei sa o imortalizezi. In partea dreapta (de obicei) a tastaturii se afla butonul " Print screen Sys Rq". Prin apasarea acestuia, calculatorul memoreaza imaginea desktopului. Pasul urmator: deschizi paint-ul din Start-->All programs--->Accessories si apesi simultan tastele Ctrl si V, astfel vei inserta in document imaginea memorata de catre calculator a desktopului. Dai Save, stabilesti numele si locul in care salvezi fisierul si gata big grin. F simplu big grin
Pe curand happy*

| Deeutza27 explică (pentru DyaElla):

Multumesc !

| DyaElla a răspuns (pentru Deeutza27):

Cu cea mai mare placere happy

3 răspunsuri:
| Notyabusinessm8 a răspuns:

Poti folosi butonul "Print Screen" si merge si cu Photoscape (optiunea "Print Screen")