| ELena30 a întrebat:

Am si eu o mare problema cu facebook-ul happy
Nu stiu cum, dar sigur n-am dat activare, mi-am activat sau nu stiu ce s-a intamplat noul timeline! Si clar nu-l vreau. Din cate am inteles inca nu mi s-a activat, dar zice asa: Welcome to Your Timeline — Preview
Right now, only you can see your timeline. This gives you a chance to:
1. Actualizezi ceea ce-i în cronologia ta acum, să adaugi, sau să ascunzi orice doreşti.
2. Să daţi clic pe „Publicaţi acum" sau să aşteptaţi până se va publica cronologia la 13 martie.
Din cate inteleg doar eu vad acum profilul asa, dar se va activa pe 13 martie si NU VREAU. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Caliin46 a răspuns:

Deja nu mai poti face nimic, cei de la Facebook "te obliga" intr-un fel sau altul sa instalezi Timeline. Am patit la fel, la inceput aveam doar "Preview", speram sa fie doar cateva zile, dar dupa 1 saptamana ti se va activa automat, nu exista niciun buton sa refuzi instalarea. Aici http://howto.cnet.com/......file-back/ iti spune cum sa stergi acest Timeline, dar o poti face doar dupa ce el e activat, insa nu-ti recomand, dupa catva timp el va reveni la loc, e ca un virus pe care il tot stergi si apare din nou. Din pacate doar cu atat te pot ajuta, sper sa scapi de el cumva. :D

| ELena30 explică (pentru Caliin46):

Dar nu am vrut sa-l activez! Si nu am dat accept la nimic. Cred ca din ce in ce mai multi utilizatori facebook ne vom muta pe twitter! sad

| Caliin46 a răspuns (pentru ELena30):

Stiu, eu mi-am batut capul cam 2-3 ore sa nu fac vreo greseala sa-i dau accept. Dar n-am reusit. Eu de 1 an jumate am renuntat la contul de Facebook, si sunt mult mai linistit asalaughing multa lume nu stie ce fac de fapt ce-i de la fb, au acces la tot, oriunde oricand. Mai sus iti spuneam de contul unui prieten, acum o luna a patit la fel si am incercat sa scap de Timeline...

| ELena30 explică (pentru Caliin46):

Ce nu inteleg e cum s-a activat singur! Preview-ul asta! Nu i-am dat accept. Of!

| Caliin46 a răspuns (pentru ELena30):

Aceeasi confuzie am avut-o si eu, pur si simplu a aparut din senin, si pentru inceput iti da speranta ca e doar un Preview...da din pacate nu e!

5 răspunsuri:
| Nicol3Miuti a răspuns:

Tu nu il vrei...iar eu il vreaucryingcrying eu mi-am activat fb acum 1 saptamana, si nu imi apare sa il activez si nu stiu de cesad