| Cristianaaaaa a întrebat:

am terminat liceul anul acesta si mi-am bagat somaj,vreau sa stiu ce suma trebuie sa primesc lunar, auzisem ca suma ajunge undeva la 250 lei, dar pe prima luna am primit doar 40lei.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, suma lunara este de 250 lei. Ai primit doar 40 lei pe prima luna deoarece dreptul la somaj ti-a fost stabilit doar pe cateva zile in prima luna, cred ca vreo 5 zile. Diferenta de 210 lei o sa-ti fie platita in ultima luna.