| anonim_4396 a întrebat:

Am trimis o scrisoare recomandata in SUA, am platit 12 lei. domnul de la posta mi-a zis ca ajunge intr-o sapt si cv, max 2.. as vrea sa stiu de ce intarzie atata, deja au trecut 3 sapt si nu a ajuns. si as mai vrea sa stiu daca pot sa verific pe net despre situatia scrisorii.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Intreaba, la oficiul postal de la care ai expediat, daca aceasta greseala afecteaza primirea scrisorii de cel careia ii este destinata--- daca raspunsul este afirmativ(ceea ce nu cred!) te duci la oficiul judetean de posta, unde se afla un ghiseu pentru reclamatii.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Funtionarul postei nu are cum sti in cat timp ajunge --- si-a dat, si el, cu parerea!
Ca sa-ti faci o idee, eu am primiti o scrisoare din Canada dupa aprox. doua luni de la data expedierii ei!

| denys2000 a răspuns:

Pe bonul primit de la posta ultima litera este gresita de la numele de fam. Oare de asta nu a ajuns? As putea sa reclam uneva?

| alessia5158 a răspuns (pentru denys2000):

Intreaba, la oficiul postal de la care ai expediat, daca aceasta greseala afecteaza primirea scrisorii de cel careia ii este destinata--- daca raspunsul este afirmativ(ceea ce nu cred!) te duci la oficiul judetean de posta, unde se afla un ghiseu pentru reclamatii.

| denys2000 a răspuns:

Ce se intampla daca nu gaseste adresa sau numele? Se intoarce inapoi in Ro?