| Alecsa_5947 a întrebat:

Am un lantic de argint si mi s-a facut negru. ce pot sa-i fac ca sa revina la culoarea anterioara? multumesc. dau funda:*

Răspuns Câştigător
| ihaveadog12 a răspuns:

Pai poti sa il speli cu pasta de dinti[fara glume ]
sau cel mai indicat cu resturile de la tigaara[cartusul ale negru on the phone
si mie mi s.a intamplat la fel da am rezolvat cu cartusul de la tigara big grin sper ca te.am ajutat big grin

8 răspunsuri:
| barbiedoll_2931 a răspuns:

Spala'l cu pasta de dinti sau cu scrum de tzigare sau cu sare... sh se face ca nou

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pui pasta de dinti pe o periuta si il speli ( il freci usor ).

| PureCherry a răspuns:

Il speli cu pasta de dintibig grin

| LilyOfTheValley a răspuns:

Pasta de dinti. La mine merge. Mai gasesti si aici http://sfaturi.eva.ro/......a-423.html

| PureCherry a răspuns:

Pui pe perituta pasta de dinti.si freci! o sa vezi ca revine la culoarea anterioara

| Guster a răspuns:

Un bijutier te poate ajuta, se pune la foc si scufundat in acid sulfuric si se albeste, dar pentru ceva casnic il poti spala cu sapun ce contine sulf si frecat cu periuta de dinti. pentru mizeria persistenta se pune in ibric inox cu detergent de vase si de rufe putin si se da in clocot si mizeria inacesibila dispare si ai si luciuhappy Sau ma contactezi si il curat eu cu solutie de argint happy

| homosapienbone a răspuns:

Cu periuta cu pasta de dinti si iese ca nou!