| RobY_3853 a întrebat:

Buna

Am un pc.cu windows 7 instalat pe el.
Am vrut sa bag windows xp, dar nu ma lasa, am facut asa:
Am bagat windows xp sp3 201 am dat restart la pc am apasat incontinu space si nul citeste? am intrat in BIOS BOT si am selectat CD, dar tot nu mil cisteste, oare dc? ma puteti ajuta? ianinte da a bagat sidiu cu windows xp trebuie sa fac ceva la windows 7? ieu vreau sa am doar xp curat fara alalalt windows7!
Mentionez ca windows xp sp32011 care vreau sa-l bag, pe alte calcualtoare merge, dar pe calculatoru meu care are windows7 nu mere, ce trebuie sa fac? Multumesc mult

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Alte CD-uri DVD-uri merg pe el? Adica le citeste? Incearca si daca nu merge inseamna ca ai probleme la CD-DVD-Writter. In prima faza poti sa stergi pastilele. (incerci si cu un CD si cu un DVD)

| gki1980 a răspuns:

Windows XP Service Pack 3 (SP3) este o actualizare care include actualizările de stabilitate, de performanță și de securitate care au fost lansate anterior pentru Windows XP.Pentru a instala SP3, trebuie mai întâi să ai instalat Windows XP Service Pack 1. cauta un cd bootabil de windows xp sp1. la altii merge cd-ul pentru ca au xp pe pc. downgrade de la 7 nu stiu daca se face