| IasmyAndra a întrebat:

Am un samsung corby S3650 si i-am spart ecranul! 1 vreau sa il schimb si m-ar interesa care sunt riscurile si care este pretul?:X multumesc anticipa si dau fundoiii si vot la totilove strucklove strucklove strucklove struck va besc. va pupa deeeyyyuu

Răspuns Câştigător
| andrey_5350 a răspuns:

Este vreo 60 de lei ca sa mai ieftinit

6 răspunsuri:
| HabarNuStiu a răspuns:

Pretul este in jur de 1 mil.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Hey,pai si mie mi s-a spart in mod suprinzator dupa ce a cazut de vreo 100 de orihappy, m-a costat cam 100 leicrying, risti sa pierzi 100 de lei,dul la un service gsm, ti-l face intr-o zi, sper ca tu vorbesti despre Samsung corby clasichappy!

| florinsandu a răspuns:

Daca este cel cu 2 capace de schimb,am eu unul de vanzare,inca mai are folia pe ecran, are cam un an jumate dar nu l-am folosit mult, tine bateria cam 3 zile, ce zici? il dau cu 200 ron, cu toate actele si cutia originala,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costului unui astfel de display este de circa 100 ron, apoi se aplica costul schimbarii, de la circa 20 roni.
Nu exista riscul pierderii de date ci doar riscul ca telefonul sa aiba placa de baza arsa iar acel display sa fie cumparat degeaba.
De altfel poti verifica daca poti primi/efectua apel, daca cat de cat se vede imagine pe display, lumina si daca da, se poate cumpara acel display.
Eu te indrum sa intrebi la un service PC, daca pretul unui display este mai mult de 100 roni, atunci al poti cumpara tu de pe net si ulterior poti apela la cineva priceput s-l schimbe, durata este de circa 10 minute si nu este o manevra complexa cu grad de dificultate foarte ridicat.
Un astfel de display se poate cumpara de aici, de altfel sunt printre cei care a cumparat de pe site-ul de mai jos si au dat dovada de seriozitate.
http://accesorii.flashgsm.ro/? action=desc&id=31788

| IasmyAndra explică:

Florin sandu: nu mersi asa pot sa imi iau unu nou nu am incredere si in plus nu nuuu vreaauu! 1 stupid

| luci999 a răspuns:

Da ca iai spart ecranul poti sa schimbi ecranul si costa intre 50-100 ron