| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am un sistem de la Akai,boxe hi-fi,din greseala am zgariat o suprafata din lemnul boxelor,am incercat sa retusez cu un marcar corector,dar mai rau am facut.
Stie cineva vreo metoda de a acoperi acea suprafata, gen aplicare furnir peste sau alte metode pe care le cunoasteti?

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Am dubii ca boxele Akai sunt din lemn.
Poate daca au mai mult de 20 de ani.
In general sunt facute din pal de proasta calitate colantat cu PVC.

| Utilizator1234 a răspuns:

"Akai, boxe hi-fi" - amuzanta afirmatie. Nici boxe de 10 ori mai scumpe nu-s din lemn (natural wood veneer). Incinta e din pal subtire (la cum suna zici ca-i carton). Ori le invelesti toata incinta intr-un nou autocolant (vezi Dedeman, Bricostore, Praktiker), ori le ierti soarta si le lasi asa.

| Scorpiel a răspuns:

Daca nu vrei neaparat sa fie culoarea originala poti sa lipesti niste autocolant.

| anonim_4396 explică (pentru Scorpiel):

Unde se gaseste si cum se foloseste acel autocolant?