| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Am văzut niște videoclipuri pe net in care se susține, de către niște persoane, că bărbații au primit scrisori de incorporare militară, pentru un eventual război. Sinceră să fiu, eu sunt destul de anxioasa și stresată când vine vorba de știri despre războaie, cataclisme, deoarece abia acum viața mea incepe cât de cât sa se mai așeze.
Uneori mă întreb dacă există cu adevărat șanse să intre și Romania in război. Voi ce credeți?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu sunt pentru incorporare. Sunt pentru actualizarea datelor.

| RAY a răspuns:

Daca intra ruși în Romania fix pe tine te vor căuta

| Cami2003 explică (pentru RAY):

Populația, in general, are de suferit.

| RAY a răspuns (pentru Cami2003):

Nu îți fa griji că nu vine nici un război

| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i realitatea, razboiul exista deja in vecintatatea tarii noastre si oricand exista o posibilitate sa se mute si in Romania.
Evident ca se incep pregatirile, ca asa fac toate tarile din vecinatate, sa nu fie luate pe nepregatite si in caz de atac sa murim ca prostii.
Se fac liste cu toti barabtii intre 18 si 60 de ani.
Am vazut o stire ca se grabesc sa faca liste si cu barbatii din diaspora, pe care vor sa-i cheme acasa, in caz de razboi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimeni nu poate sti asa ceva dar tu ca femeie nu vei face armata asa ca nu te mai stresa degeaba

| Cami2003 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mă stresez pentru armata, in principal, ci pentru haosul care poate urma. Dar da, e adevărat ceea ce ai zis.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca nu ar trebui sa mai urmaresti pe internet toate prostiile clickbait menite sa sperie lumea si sa genereze profit/activitate.

| Cami2003 explică (pentru dullcat):

Da, probabil. Sunt tot felul de oameni care duc totul la extrem.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sanse da, dar daca intram, e de bine, ca inseamna ca a intrat NATO cu totul, iar razbelul o sa se termine repejor. Pe de alta parte, stai relaxata, ca asa-zisele stiri sunt niste timpenii. Astia nu au cu ce sa echipeze soldatii pe care ii avem, ce naiba sa incorporeze? Au primit chemari REZERVISTII ca sa se prezinte sa faca act de prezenta, in caz de ceva sa stie de unde sa ii ia...

| Drake21 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Suntem in Nato doar ca razboaiele sunt imprevizibile, nu e chiar asa simplu cum spui tu intra nato si am castigat deja, eu nu astept nimic de la un razboi nici sa pierd nici sa castig doar sa lupt

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Am m ai fost noi la rusi si ne au adus acasa de manuta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drake21):

Lasa visele romantice cu luptatul. Majoritatea celor care mor in Ucraina, din ambele parti, mor de la artilerie/drone si nu se intilnesc niciodata cu inamicul fata in fata...

| Drake21 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Bine eu am sa lupt pe celalalt flanc, se m ai intalnesc si cu inamicul fata in fata, pentru a castiga teren si razboiul trebuie sa inaintezi incontinuwinking

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Gata nu ne m ai luptam trimtem doar rachete de la distantarolling on the floor)), intrebarea: cum au ocupat soldatii rusi un sfert de ucraina daca nu s au intalnit niciodata cu ucrainenii

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Pe jos

| Hyperion7 a răspuns:

Nu intră nicio Românie in război, iar cat despre acele scrisori, se zvoneau de anul trecut de ele și nu se știe nici azi dacă sunt sau nu reale.
Așa că liniște-te!
Bine, nu intra deocamdată, acum nu pot ghici viitorul sad

| LaviniuA a răspuns:

Da-ne si noua linkul, sa ne speriem si noi.

| Corina3434 a răspuns:

Daca s-au facut militari sa o frece, sa ia salariu si sa iasa la pensie la 40 de ani, acum sa apere tara.