| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa reziliez un contract, mai precis :internetul de la Vodafone. Am citit ca trebuie sa platesc niste taxe de cateva sute de euro.Cineva care a mai trecut printr-o situatie asemanatoare ar putea sa ma ajute? Multumesc!

5 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Vreo 200 de euro trebuie să plătești

| aleerawr a răspuns:

Din cate am citit nu mai au voie sa ceara taxe.

| danielcretu1980 a răspuns:

Daca expira 1 an sau 2 ani, depinde de contract, nu platesti nimic.
daca e inainte, nu iti reziliaza decat dupa ce platesti.

in tot cazul, depune o cerere scrisa la un Magazin Vodafone, cu nr de inregistrare. altfel, te vor plimba cu vorba inca 1 luna, doua.

| ionutz03 a răspuns:

Taxa aceea o platesti doar daca mai esti in perioada contractuala, dara nu mai esti sub contract poti rezilia fara nici o taxa
daca esti sub contract este o chestie care trebuie sa o incerci ca sa scutesti taxa aia de reziliere, cu toate ca trebuie sa umblii putin
megi intr-o zona unde nu ai semnal deloc, ( aici o sa verifice semnalul, o sa iti inlocuiasca si modemul chiar) si dupa cateva sesizari repetate, o sa ai posibilitatea de a rezilia fara taxa, pe motiv de imposibilitatea de furnizare servicii
mult succes

| aleerawr a răspuns:

Precizez ca sunt in perioada contractului.