| Alyn13 a întrebat:

As vrea peste cativa ani cand termin liceul sa fac o facultatecare se cauta in strainatate, aveti vreo idee domeniile cele mai cautata. Sunt o fire foarte foarte ambitioasa.

P. S.:Eu as vrea sa fac ceva in domeniul muzical da nu stiu daca am voce. dar mai bine raspundeti la prima intrebare

4 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

La mare cautare este domeniul serviciilor, adica de preferat in IT. Daca ai facut liceul la mate-info este perfect. Acest domeniu este cautat atat in Romania cat si in afara tarii happy

Sper ca te-am ajutat happy

| MoonLight7 a răspuns:

Pai eu stiu sigur doar 2 domenii, unele dintre cele mai cautate in care se plateste foaarte bine. Acestea sunt cele de medicina si informatica. Tarile Europene cauta in special doctori si informaticieni romani.

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

La mare cautare sunt constintele de informatica. Cu limbi straine si putina indemanare la pc poti supravietui linistit in orice tarawinking