| Strepix a întrebat:

Buna,as vrea sa imi iau 4gb ram ddr2, eu am 1gb ram dar vreau sa il scot ca nu gasesc ram cu frecventa din aia.Intrebarea mea este daca iau 4gb ram ddr2 (memoria mea este ddr2) si scot ramul meu si il pun pe cel nou cum o sa stiu daca o sa mearga?

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Uita-te sa vezi cati gb ram suporta placa de baza, care sunt frecventele suportate si daca are sloturi ddr3 sau ddr2.Cumpara-ti o placuta care are frecventa maxima suportata, sa fie compatibila cu slotul placii de baza si sa aiba 4gb, sau 2gb in caz daca sloturile sunt ddr2.

| Purec a răspuns:

Ce frecventa are de nu gasesti una la fel? Daca e tot ddr2 ar trebui sa mearga, dar nu am suficiente informatii despre sistemul tau ca sa pot sa zic 100% ca o sa mearga

| MedionTcO a răspuns:

Este posibil sa mearga in lag, sau daca este tot ddr2 merge sigur.