| Bebepaty47 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu daca am probleme cu ochii de ex eu am astigmatism, poti sa devin doctor de ochii?

Răspuns Câştigător
| untaken a răspuns:

Poti sa devii doctor de "ochi". Trebuie sa inveti bine si sa ai grija de sanatatea ta.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti deveni doctor de ochi daca ai aceasta ambitie.
Totusi, astigmatismul se poate corecta chirurgical, ceea ce-ti recomand, da altfel, nu va veni nici un pacient la tine, daca tu ca medic oftalmolog nu esti in stare sa-ti fixezi proprii ochi, cum crezi ca te vor solicita pacientii, sa le fixezi vederea lor?