| Andreea132 a întrebat:

Buna happy
As vrea si eu sa stiu de la ce vine semnu ™ sau ce inseamna; d

mersii big hug
dau funda :*

Răspuns Câştigător
| 123456 a răspuns:

TM inseamna "trade mark" marcile cunoscute gen Coca Cola, Mc Donald's etc. au scrise deasupra numelui TM deoarece sunt marci inregistrate. sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| Allkin a răspuns:

TM=Trade Mark adica Marca Comerciala.Multi au obiceiul sa o confunde cu Marca Inregistrata dar sunt cu totul diferite.
Marca comerciala inseamna ca acel produs este protejat pe plan international si oricine se foloseste de el va fi sanctionat prin plata de despagubiri.Bafta!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

™=Marca inregistrata sau marca comerciala
Mai poate fi indentificata cu semnul ®.

| SmileeBaby a răspuns:

™ = Trademark = marca fabricii

| Zeekee a răspuns:

TM vine de la Trade Mark adica Marca Inregistrata, ce nu poate fi folosita decat cu acordul autorului, in cazul in care cineva foloseste ceva ce deja este TM de cineva acesta poate fi chiar dat in judecata pentru drepturile de autor. Astept funda tongue ^^ big grin

| Andreea132 explică:

Multumesc mult :*