| alexa_4370 a întrebat:

Care este cel mai usor mod in care as putea invata si eu engleza?

Stiu foarte putina...

6 răspunsuri:
| maduts a răspuns:

Uita`te la multe filmehappy

| virshabhasthira a răspuns:

Offf...doamne laughing. cum naiba fta asta sa invete engleze de la filme daca ea stie f putina(eu cred ca deloc):d.nu intelege nimic, nu e spaniola.pai uite cum sta treaba:cumpara u un dictionar englez roman, fa rost de niste texte si traduce le cu dictionarul.invata cuvintele pe care le scoti si apoi fa u sg cu ele propozitii simple. invata pe fiecare zi cateva cuv si uita te peste ele de fiecare data ca sa nu le uiti.
P. S:fa rost de texte simple de niv 1 sa zicem (pentru elevi aia de clasa a 2 a, a 3 a, nu te supara, dar daca o iei de jos fi sigura ca vei avansa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la multe filme.eu asa am invatat. pun pariu ca multi sunt de acord happy

| xAimeeRO a răspuns:

Ai putea face meditatii, vb cu profa de engleza si fa cu ea meditatzii in a5-a aveam numai sufiecet si is acum in a 5-a si a6-a si celeelalte clase am 10 pe linie inceraca, sper ca ti.am fost de folos, funda...love struck

| adrian_3646 a răspuns:

Http://www.vorbeste-engleza.info/? gclid=CLOW2Iu_z6ICFUYI3wodoDy6xw il cumperi cd-ul. funda?

| iuliaiulia_7997 a răspuns:

Mergi la ore