| ingeras_1852 a întrebat:

care stie sa imi spuna si mie de ce am nevoie sa plec din tara(romania) in alta tara.am aproape 17 ani.Am auzit ca am nevoie de buletin si o procura. s-au ce?:S

fundita.:*

Răspuns Câştigător
| Lady_6501 a răspuns:

Buletin si procura de la noriat in care sa specifice ambii parinti ca sunt de acord sa parasesti tara.

5 răspunsuri:
| ancutsa13 a răspuns:

Ai nevoie de procura semnata de ambii parinti si de buletin daca mergi intr-o tara din UE. Daca mergi in alta tara iti trebuie pasaport

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.nr.248/2005, privind regimul liberei circulatii in strainatate, ai nevoie de o declaratie pe proprie raspundere, autentificata de un notar public, data de ambii parinti, prin care se declara de acord cu plecarea ta in strainatate si indica un insotitor major, precum si de un act de identitate(carte de identitate ori pasaport). Numai bine!

| anonim1808 a răspuns:

Ai nevoie de o imputernicire de la ambi parinti altfel nu poti sa pleci din tara asta ii cel mai imp. funda!happy

| Jettzor a răspuns:

Ai nevoie de buletin si o procura de la notariat in care ambii parinti sau tutorele isi dau acordul ca poti pleca.

| szilard45 a răspuns:

Daca pleci singur ala 17 ai nevoie de buletin si de procura si desigur de banilaughing
dau asteapta inca un an si ai nevoie doa rdebuletin