| Teodora1991 a întrebat:

ce inseamna pimp. Spune la un moment la melodia lui nane"m.am detasat total mami, exact ca un pimp" ceva in genul. mersi big grin

3 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Pimp

daca stii engleza citeste aici, ca imi e lene ca sa iti scot si sa iti traduc;)

intr-adevar cum zice si albinutza proxenet;)

| coco747up a răspuns:

A pimp is a male agent for prostitutes who collects part of their earnings.
Deci in romana dupa cum au spus si colegii proxenet sau peste, persoană care înlesnește practicarea prostituției pentru a trage foloase materiale personale.

| AlbinutzaRoz a răspuns:

Traducerea din engleza in romana a cuvantului pimp inseamna proxenet