| Nella0614 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Voi avea teza la geografie pentru prima oara si nu stiu cum e.Cine e in clasa a9a sa ma ajute si pe mine. E greu sa e usor! please.

Răspuns Câştigător
| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Eu sunt acum in clasa a 9 a nu iti fa griji nu e greu deloc, eu am luat 9. 50 la teza de la geografie, si eu imi faceam foarte multe griji exact ca tine si cand am vazut ce usor era... mi-am dat seama ca mi-am facut griji degeaba. Mie la teza mi-a dat ceva legat de munti, sa identificam nisteorrase de pe harta... Asa ca nu iti mai fa griji degeaba, daca iti inveti si iti repeti tot din urma, mai ales lectiile legate de muntii si apele din Romania, si sa stii si vecinii Romaniei, adica tarile invecinate, sigur o sa iei nota MARE.
Pupicei si multa baftaaaa kiss :X

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Copile, citește și reține ce este mai important.
Desenele te pot ajuta foarte mult și dacă mai sunt și color pentru a putea face o bună distincție.
Nu ai de ce te teme, vor veni examene care ele sunt grele.
Succes.
Pa, pa.

| Iulian123_3332 a răspuns:

Va fi foarte usor la teza cred dar in functie de profesor.Invata si ai sa stii si mia mi s-a intamplat asta si ma gandeam ca va fi greu dar a fost mai usor de speram eu.Succes la teza!