| ImpOssibleTooForgeT a întrebat:

Buna :*
Cine stie... in seara de revelion se pune ceva sub perna ca sa-ti visezi ursitul. Stiti ce?

9 răspunsuri:
| ImpOssibleTooForgeT explică:

Dar busuioc nu este pe 6 ianuarie?

| MyMindRules a răspuns (pentru ImpOssibleTooForgeT):

Atunci o crenguta de vasc.big grin?

| MyMindRules a răspuns:

Buna! Busuioc?

| luizafrumusik11 a răspuns:

Da se pune busuioc de la biserica

| aFurisit a răspuns:

Degetu` unui baiat whistling
laughing

| dienuta1990 a răspuns:

Poate ca exita vreo traditie de genul asta pentru ca nu am auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de boboteaza cand vine preotul cu vizita respectiva, ii ceri un fir de busuioc.vei visa dar nu sotul ci viitoarea relatie. daca e sa fie partenerul de viata probabil asa va fi.eu am visat o florentina, am cunoscut-o dar nu m-am casatorit cu ea ci cu alta fata.si sunt cu ea de 22 de ani.si voi fi inca vreo 200 sper. dupa aia ne mai gandim.

| MaDeclarFan a răspuns:

Eu stiam ca se taie o franghie deasupra pernei pe care dormi

| Spike001 a răspuns:

Busuioc se punelaughing, eu de revelion nu dorm ma culc pe la ora 18
pe 1/01/2012
FUNDA?