| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Cineva care stie daca facultatea de politie din Cluj iti plateste chiria? Am auzit ca in cazul in care nu vrei sa stai la ei in camine(unde nu vreau pentru ca nu pot sa ies decat in weekend) iti platesc ei chiria. E adevarat?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu exista Facultate de Politie in Cluj-Napoca, singura Facultate de Politie este in Bucuresti, in cadrul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza". In Cluj-Napoca esista doar o scoala de agentie de politie.
In al doilea rand nici o institutie de invatamant pentru politie nu plateste chiria pentru studenti sau elevi, acestia trebuie sa stea in caminele respectivelor institutii. Exceptie pot face doar studentii/elevii domiciliati in localitatea unde se gaseste institutie, dar si acestia numai cu aprobarea conducerii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In cazul in care nu vrei sa stai la camine iti dai demisia, platesti scolarizarea si pleci. Doar studentii la specializarile pentru civili au voie sa stea in gazda. Citeste aici ( https://bit.ly/3lfRzkw ) si daca vei citi printre randuri ca studentii au dreptul la permisii concedii si invoiri. Ceea ce inseamna ca stau in regim cazarma.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pe asa motiv penibil, clar n-o sa-ti plateasca nimeni chiria.

| FreddieM a răspuns:

Vezi clipul asta si după aia zi-mi daca mai vrei la politie.
https://youtu.be/PiP6_zqWs78
Cheers

| Lukasssz a răspuns (pentru FreddieM):

Politia :"Siguranta si incredere"
Infractorii:So anyway i started blasting laughing