| valyrn a întrebat:

Cred ca stiti faptul ca din clasa a 3-a se face engleza si din clasa a 5-a franceza(cel putin asa am auzit), dar la noi in scoala este tocmai invers: franceza din clasa a 3-a si engleza din clasa a 5-a. La voi in scoala cum este?

Răspuns Câştigător
| CamyAngel a răspuns:

Engleza se fake din cls 1a unii fac din a 3a iar altii din a 5a in cazuri foarte rare iar franceza din cls a 3 a mai des intalnita se fake din a5a dar depinde de scoalahappybig grin

5 răspunsuri:
| IoanaBogdana a răspuns:

La noi din clasa a2-a faci engleza dupa care din clasa a 5-a facem germana. dar sunt unele clase care fac exceptie de la regula si fac din clasa a 2-a germana si din a 5-a engleza.

| LoLpoZ a răspuns:

Eu fac engleza din a 1-a iar franceza din a 5-a...

| Addicted2Chocolate a răspuns:

La mine de exemplu, este invers.Limba franceza o invat din clasa a5-a. iar noi de engleza ne-am apucat in clasa a2-a din cate imi aduc amite.
Oricum sunt extrem de fericita ca n-am facut inca din clasele mici franceza, deoarece pur si implu. O URASC!laughing [ma rog, din cauza profei on the phone

| Ciupii26 a răspuns:

Pai eu am facut din clasa 1 engleza si din clasa a 5 germanawinking

| valyrn explică:

Nu stiu la noi e franceza din clasa a 3-a si engleza din clasa a 5-a
Bye