| Ghiroaga_Madalina_1986 a întrebat:

Buna,cum adica sa nu dau Ban (pe facebook la pagini publice)?
Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Daca esti admin si dai ban cuiva acesta nu mai poate scrie pe pagina respectiva.
Iar daca nu esti, ban se refera ca raportezi pagina respectiva.

5 răspunsuri:
| MissDi a răspuns:

Daca ii dai ban nu mai poate commenta pagina.

| MeridaOcean a răspuns:

Ban inseamna sa raportezi sau sa marchezi ca spam pe cineva sau un comentariu.
fundita?

| Danutsyk a răspuns:

Ban inseamna spam(raport)
Daca primesti foarte multe raporturi paginii tale se va bloca, funda?kiss

| Asdfghjkl99 a răspuns:

Buna! Daca dai ban cuiva, acea pesoana va fi oarecum scoasa dintre cei care apreciaza pagina. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Chr0me a răspuns:

Adica sa-l blochezi.Ban nu e acelasi lucru cu a raporta.Tu raportezi persoana si administratorul il blocheaza, il baneaza, nu mai are acces la grup sau pagina.