| serjinioserjinio a întrebat:

Buna deci am o problema la mess sau la pc nu sunt sigur....deci in mess imi tot intra cineva adica nu cred ca e cineva, nu vorbeste trimite doar mass in eng si nu are poza de avatar, au mai aintrat asa vre-o 3 dar i-am sters unul iar a aparut, nu imi apare sa ii accept in lista sau sa ii resping intra fara acordul meu.Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sunt spamuri. Id-uri false create de pe un anumit server care sunt trimise automat pentru conversatie. Unele dintre ele duc chiar la site-uri porno sau pot contine chiar virusi si iti afectreaza messengerul prin adaugarea la lista de prieteni. Evita cat mai mult id-urile suspecte si raporteaza-le ca spam.

3 răspunsuri:
| C3L1 a răspuns:

Pai nu stiu cum sa iti spun, nu e nimic rau. Prima data i-ai acceptat tu sau au intrat de uni singuri de atunci...cum sa iti explic:Sunt un grup(nu stiu exact cum se numesc) dar iti trimit cereri pe rand si daca accepti unul iti baga virusi in calculator(sau uneori doar iti pot controla mess-ul)si se tot baga in lista, iar daca ai acceptat unul, nu mai ai ce face, trebuie sa mergi la un specialist in calculatoare(iti spun ca adresele acelea nu sunt folosite de oameni, ci sunt intr-un fel controlate de virusi).
De retinut:daca iti trimite cineva o adresa si nu esti sigur ca o cunosti, sa nu o accepti.
P.s:Te indrum sa mergi cat mai repede la un specialist deoarece iti poate afecta calculatorul oricand
Acestea sunt lucrurile pe care pot sa ti le spun si sper ca ti-am fost de folos.
(Funda?)

| celiamaria a răspuns:

Dale ignore pentru ca sunt virusi si eu am patit la fel dar sa nu le scrii inapoi ca app primesti virusi

| marius941 a răspuns:

Da-le ignore si report as spam, si eu patesc la fel, si cred ca sunt virusi

fundita:*