| serjinioserjinio a întrebat:

Deci ce se intampla daca rulez aplicatii de 32 biti pe un windows 7 64biti? Adica se incarca ceva memorie sau nu le suporta?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai windows 7 sau vista poti instala programe pe 32 de biti fara problema dar daca ai xp x64 nu poti instala programe pe 32 biti

3 răspunsuri:
| holeron a răspuns:

Depinde de fiecare aplicație în parte, sunt unele care vor rula fără probleme în timp ce alte le vor avea probleme/erori de funcționare s-au altele care nici măcar nu v-ei reuși sa le instalezi.

| serjinioserjinio explică:

Dar eu am instalat programe si pe 64 si pe 32

| necro_3020 a răspuns:

Nu poti. Sunt doua arhitecturi deferite.