| RaAlexandra a întrebat:

Buna dimineata! Se poate schimba firma de curierat pe eMAG? Mi-as dori sa mi se livreze coletul cu o altă firma

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cred că ai posibilitatea de alegere. Fiecare societate comercială a incheiat un contract de colaborare cu o anumita firma de curierat după o negociere. Dacă nu ești de acord cu conditiile lor, caută produsul in alt magazin și poate că ai norocul ca ei să fi încheiat contract cu o altă firmă de curierat
Vezi că cei de la Emag, cred că iti pot trimite coletul in magazinul Emag din orasul tău, tu trebuie doar să te duci si să-l ridici fără plata unui transport Întreabă-i dacă se poate...

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se poate ca nu hotarasti tu ce contracte face eMAG cu curierii

| RaAlexandra explică (pentru suntserios):

Emag are contracte încheiate cu 4 firme de curierat, asa ca as avea de unde alege nu e neapărat să hotărăsc eu si poate data viitoare o sa răspunzi cu mai multa placere!

| suntserios a răspuns (pentru RaAlexandra):

Da are contracte deja incheiate... nu le hotarasti tu.
crezi ca trag la sort curierii ce si cum livreaza?

| siriusblack98 a răspuns:

Am incercat si eu odata pentru ca livrau cu Sameday si doream sa vina prin Fan Curier. Dispecerul de la eMAG nici nu a vrut sa auda.

| RaAlexandra explică (pentru siriusblack98):

Si mie tot cu Sameday imi livreaza, nu sunt deloc multumita de ei

| siriusblack98 a răspuns (pentru RaAlexandra):

Mi-au livrat ieri un colet, a fost ok. La inceput erau dezastru rau, acum vad ca s-au mai schimbat spre bine. Totusi au aceeasi problema, nu suna inainte cu o zi sa anunte. M-am trezit pur si simplu cu ei la poarta.

| sTe24092004 a răspuns:

Depinde ce comanzi, și ce îți preia comanda!

| Mariaufffffffffff a răspuns:

Eu cand comandam imi puteam alege firma de curierat din cateva opțiuni ce erau imediat inainte de plasarea comenzii