| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragi utilizatori ai site-ului TPU.
big hug
1. De ce murim?
2. Credeti in chestia aia cu incarnarea?
As vrea sa-mi spune-ti tot ce stiti in legatura cu lucrurile acestea despre moarte. Sunt foarte curioasa.
Multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| Millanteria a răspuns:

Buna.
Pai uite ce am auzit.Nu stiu acum daca este adevarat.eu doar iti zic ce am aflat si eu. Nu vreau sa fiu "atacata" de toti.
Pai Dumnezeu a creat totul. El ne-a dat viata, dar nu putem sta pe pamant decat cat decide El. Eu sunt foarte credincioasa.presupun ca cei care nu sunt credinciosi ma vor "ataca".Si eu sunt curioasa aici. uite povestea de moarte a surorii mamei mele: a stat 7 ani la pat. Intr-o zi am adus-o la noi pentru o noapte. Mama mea s-a dus la ea si ii facea masaj, deoarece nu se putea misca prea mult(dar nu era paralizata). La un moment dat, dintr-o data si-a intors privirea intr-un colt, si nu mai clipea.se uita atenta acolo. Ne-am speriat si am intrebat-o ce are. Din cate imi amintesc a zis ceva gen: "Uite cat de urati sunt aia rai. Mi-e frica. Plecati de aici". Acestea au fost ultimele ei cuvinte=>a murit atunci! In fine. Viata noastra e scurta si ar trebui sa apreciem foarte mult tot ce ni se daruieste.

Aviz necredinciosilor-> Daca nu credeti in Dumnezeu, oare cine a creat tot universul? Toata lumea asta cine a creat-o? Trebuie s-o fi creat cineva. Doar n-a aparut din senin, asa. In fine. Parerea voastra!

Sper ca nu v-am plictisit! In seara asta nu sunt prea inspirata.
O seara placuta in continuare! :*

3 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Pentru ca suntem niste produse care expira si ele odata.nu cred faza cu reincarnarea desi poate uneori am impresia ca am fost in anumite locuri sau cunosc anumite persoane, chiar nu am idee

| mafi5 a răspuns:

1)eu cred ca murin:
-la 80-90 ani pentru ca organismele sunt folosite multa vreme si au si ele o limita
-la 1-39 ani pentru ca fumam si distrug organismele,accidente, boli, omor etc.
2)nu cred in asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat