| Fumiko a întrebat:

Bunâ,dupa ce fac dus pielea in unele zone mi se face alba,cel mai des pe picioare, si ma si mananca tot corpul de ce?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul dermatolog. Nu te lua dupa... Astia nu-s medici sa-ti dea sfaturi. Mai mult, trebuie analize medicala sa vada care-i cauza.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu te hidratezi suficient...
Am patit-o si eu chiar in spital si am intrebat asistenta.
O zi buna happy

| cristimihailov a răspuns:

Doreii de aici "e" ciudati. Nu fii Dorel. Pielea ta arde de nerabdare sa il vada pe dermatolog.

| CiocanN a răspuns (pentru cristimihailov):

Doreii de aici incearca sa-si de-a cu parerea. Normal ca este cel mai bine sa consulte un dermatolog pentru ca de asta s-a inventat aceasta profesie.
Ne-am dat doar cu parerea, gen astea sunt cauzele si simptomele deshidratarii organismului si a pielii, si are senzatia de mancarimi datorita pielii uscate care se strange sau usuca. Poate fi foarte bine si o ciuperca a pielii, normal ca este cel mai bine sa mearga la un consult, dar am zis sa-si faca in mare o idee pentru a intelege situatia

| cristimihailov a răspuns (pentru CiocanN):

Asa o fii draga Dorel, doar ca nu stii cine citeste mesajele de la trolli. Dupa cum stii omul intelege ceea ce ii convine.

Era o zicala: drumul spre iad e pavat cu intentii bune.

Pare a fi adevarat. Nu e dorelism.

| Fumiko explică:

Multumesc foarte mult, daca voi bea apa suficienta in cat timp voi scapa/?

| CiocanN a răspuns (pentru Fumiko):

Depinde de corpul tau, poate actiona mai repede sau mai lent fata de alte organisme

| CiocanN a răspuns:

Salut. cred ca e din cauza pielii dezhidratate sau din cauza sapunului. cauta un sapun cu ph neutru sau o crema hidratanta big grin