| AndreeaIonela29 a întrebat:

Bună fetelor. Am o întrebare. Credeți că îmi va veni ciclul curând, dacă am slipi plini de o substanță albicioasă și lipicioasă? Dați-mi și mie câteva informații utile, deja sânii mi-au crescut de aproape 1 an și părul supt-brat și în alte părți. Am 12 ani. (Credeți că va veni mai repede, ca să știu ce voi lua în poșeta mea la școală ) Dau fundă la cel mai important răspuns. Mulțumesc. :*

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Da, aşa este.Substanţa aceea lipicioasă şi albicioasă, faptul că ai început să te dezvolţi, te anunţă că trebuie să întâmpini ciclul. Uite un site foarte bun pentru fete, intră şi informează-te:
www.noifetele.ro

| AndreeaIonela29 explică (pentru Siracuzia):

Mulțumesc frumos, ești o scumpă ai vot + fundă.

| Siracuzia a răspuns (pentru AndreeaIonela29):

Cu plăcere.

| AndreeaIonela29 explică (pentru Siracuzia):

Pot face și sport în timpul menstruației?
VeșnicRătăcitoare : Tu știi? De fapt ce e bine să fac și ce nu am voie să fac în timpul ciclului?

| Siracuzia a răspuns (pentru AndreeaIonela29):

Sport nu ai voie să faci în timpul menstruaţiei, nu ai voie să faci saună sau baie din cauza temperaturii ridicate a apei care poate duce la dilatarea vaselor de sânge, mărind fluxul sângelui, nu ai voie să stai la soare...baftă!

| afrodita3333 a răspuns (pentru AndreeaIonela29):

Poti face sport in timpul lunii pentru a micsora intensitatea durerilor din timpul menstruatiei. Unele fete nu pot sa scape de dureri decat daca fac exercitii fizice dar nu este indicat sa faci de ex ora de sport de la scoala pentru ca fluxul sangelui se poate mari si te poti pata sau te poate durea foarte rau burta.Depinde de organisc.O sa-ti dai tu seama ce-i mai bine pentru tine cand iti va veni.

| AndreeaIonela29 explică (pentru afrodita3333):

Mulțumesc frumos.