| dhgrufgyrjk a întrebat:

Imi spuneti si mie ce inseamna Wi-Fi, ca am la tel. mobil si nici macar nu stiu ce semnificatie are.
Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Inseamna ca iti merge internetul gratis! Atata timp cat este o sursa wireless in apropiere. Funda?

| Alex_9605 a răspuns:

Wi-Fi inseamna ca te poti conecta la internet cu telefonul oriunde ai acoperire wireless gratis gen mall-uri, parcuri, localuri unde scrie chiar pe mese (spatiu cu acoperire wireless), baruri si multe altele. Wireless iti ofera acces total la internet in mod gratuit.

| Paul5020 a răspuns:

Este capcatitatea telefonului de a te conecta la internet printr-un hotspot sau un router capabil sa transmita semnal wireless.

| Pinkyx a răspuns:

Wi-Fi este Wirless, adica daca este vreo statie de wireless prin apropiere, poti intra pe internet, fara sa coste. Deci cum ar venii iei internet de la altiihappy

| Foca a răspuns:

Wi-Fi este wireless. cum e la laptop. Sper ca vine funda love struck

| JuStAdY a răspuns:

Wi-Fi e ca o conexiune care fura adica te pui de ex langa o staite radio sau intr-un restaurant si acolo iti merge internetul cu el dar ai grija sa nu te prinda pentr u ca poti primi amenda.

| LeMotán a răspuns:

Wi-Fi reprezinta capacitatea telefonului tau de a se conecta la o retea wireless (fara fir), oriunde exista un access point. Practic te conectezi la net gratuit, numai sa gasesti o retea disponibila.