| Andrei2001Far a întrebat:

Buna
Mă puteți ajuta cu un sfat va rog
Am 23 de ani și până acum am lucrat doar în străinătate sezonier.
Unde as putea sa mă angajez in tara daca nu am un CV atractiv?

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pai lucreaza sa iti faci CV-ul atractiv. Cursuri de calificare, o limba straina, competente digitale etc.
Vezi si tu ce se cere pe piata muncii si mai invata cate putin.

| Frank51 a răspuns:

Unde nu se cer studii, fabrici, horeca, vânzări, etc.

| tonyc7 a răspuns:

Cauti unde scrie ca se primeste fara experienta/necalificati.

| untu a răspuns:

Vezi oferta de noi locuri de munca de pe piata muncii la sediul ANOFM (AJOFM) din localitatea dvs! Si ar trebui sa ai la tine CARTEA DE MUNCA! La sezoniere ai lucrat cu contract la patron? Patronul ar trebui sa completeze cartea de munca pe numele tau!